28 marca start w Dwars Door Vlaanderen

W niedzielę 25 marca nasze reprezentantki wezmą udział w juniorskiej rywalizacji Gandawa-Wevelgem, a już w środę czeka je kolejny prestiżowy start ww belgijskiej Flandrii. Mowa o Dwars Door Vlaanderen.

Na trasę ruszyć mają: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Aleksandra Kowalska, Marta Jaskulska, Wiktoria Kierat i Agata Średzińska.
W tym kolarskim klasyku zaliczanego do UCI World Tour o medale walczy bowiem nie tylko seniorska elita kobiet i mężczyzn, ale przepisy dopuszczają udział drugorocznych juniorek. Dlatego jeden ze sponsorów naszego klubu – POC Partners zdecydował się sfinansować udział naszych kolarek, po to, by mogły zbierać cenne doświadczenie.

Dziewczyny wystartują w składzie mieszanym – drugoroczna juniorka i orliczka (kat. młodzieżowa), aby na tej samej trasie liczącej ok. 130 km zmagać się z europejską czołówką, wśród której są takie zawodowe ekipy, jak Canyon Sram Racing, w którego barwach startuje Katarzyna Niewiadoma, Team Virtu z Katarzyną Pawłowską w składzie, czy Boels – Dolmans Cycling Team z Anną Plichtą.

„Obsada jest pierwszoligowa. W Belgii na pewno będzie ciężko, ale to super przetarcie na początek sezonu” – wspominała Daria Pikulik zaraz po torowych mistrzostwach świata, które na początku marca odbyły się w holenderskim Apeldoorn.

Trener Adamów dodał, że to start typowo treningowy, aby zdobywać doświadczenie między zawodowymi grupami kobiecymi.

Dwars Door Vlaanderen odbywa się rokrocznie od 1945 r. Od ubiegłego roku impreza została włączona do cyklu UCI World Tour. Tradycyjnie wyścig odbywa się pod koniec marca, dając początek flamandzkiemu tygodniowi wyścigów jednodniowych, do których zalicza się również: E3 Harelbeke, Gandawa-Wevelgem, Driedaagse van De Panne-Koksijde i Ronde van Vlaanderen. Trasa wyścigu wiedzie z Roeselare do Waregem. Od 2012 r. organizowana jest kobieca edycja Dwars door Vlaanderen. Wyścig kobiet organizowany jest tego samego dnia co wyścig mężczyzn, rozpoczyna się i kończy w tym samym miejscu. Długość trasy w wyścigu kobiecym to ok. 130 km.

Strona zawodów: http://www.ddvl.eu/nl/ddv/elite-mannen