Kierat najlepszą Polką w Piccolo Trofeo Alfredo Bind

Wiktoria Kierat zajęła 54. miejsce w rozegranym w niedzielę (18 marca) wyścigu Piccolo Trofeo Alfredo Bind, będącej pierwszą odsłoną cyklu juniorskiego Pucharu Narodów. To najwyższa lokata spośród Polek, jakie przystąpiły do rywalizacji.

Na 69-kilometrowej trasie z metą we włoskim miasteczku Cittiglio łącznie walczyło 160 zawodniczek. Wygrała Brytyjka Pfeiffer Georgi, uzyskując czas 1.57:10.

Niestety na starcie nie mogła zameldować się Marta Jaskulska, wymieniana wcześniej w gronie liderek.

„Ze względu na przeziębienie Marty woleliśmy zrezygnować z tego występu. Lepiej nie forsować organizmu przed ważnym występem w Belgii. We wtorek wracamy do kraju, a już w niedzielę dziewczyny pojadą w Gent-Wevelgem” – powiedział trener Marcin Adamów.

W kategorii juniorskiej w Gent-Wevelgem wystąpić mają: Marta Jaskulska, Wiktoria Kierat, Agata Średzińska, Oliwia Majewska, Wiktoria Polak i Julia Kowalska.Start w tej imprezie, a następnie 28 marca w klasyku Dwars Door Vlaanderen (planowany udział Darii Pikulik, Wiktorii Pikulik, Aleksandry Kowalskiej, Marty Jaskulskiej, Wiktorii Kierat i Agaty Średzińskiej) możliwy będzie dzięki wsparciu nowego partnera klubu – firmie POC Partners Polska. To belgijska firma, która z sukcesem zrealizowała wiele inwestycji, głównie nad Morzem Północnym. POC specjalizuje się w apartamentach, które powstają nad samym morzem i właśnie takim projektem firma wkroczyła do Polski. POC Partners Polska realizuje w Darłowie inwestycję o nazwie Marina Royale.

W tym roku cykl Pucharu Narodów dla juniorek składa się z czterech odsłon. Po Trofeo Alfredo Binda zawodniczki pojadą jeszcze w Gandawa-Wevelgem (25 marca), Healthy Ageing Tour (4-7 kwietnia) oraz EPZ Omloop van Borsele (20-22 kwietnia).