Kolarski Weekend z Ziemią Darłowską 1-3 czerwca 2018

Już po raz 21 Klub Kolarski Ziemia Darłowska gościł w miniony weekend najlepsze polskie kolarki.
Przez trzy dni odbyły się trzy wyścigi w kolarstwie szosowym kobiet:
1 czerwca (piątek) DARŁOWO – Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Darłowo
Zwycięstwem Daria Pikulik zakończyło się V Kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Darłowo. Podium uzupełniły Nikol Płosaj z UKS MRÓZ Colnago Jedynka Kórnik oraz Karolina Karasiewicz Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team. Zawodniczki ścigały się na rundzie prowadzącej uliczkami miasta. Trasa była trudna technicznie z duża ilością zakrętów wymagała od zawodniczek i zawodników dużych umiejętności i koncentracji.
W kategorii juniorek bezkonkurencyjna okazała się Marta Jaskulska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Kierat. – obie zawodniczki z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. Na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Pastuszek z Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team. W juniorkach młodszych zwyciężyła Gloria van Mechelen z belgijskiej grupy Cannibal, przed Mają Wróblewską i Tamarą Szalińską z UKS Ratusz Maszewo

2 czerwca (sobota) DĄBKI – Mistrzostwa Polski LZS
W Dąbkach zostały rozegrane Mistrzostwa Zrzeszenia LZS oraz Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet – jazda indywidualna na czas. W Pucharze Polski w kategorii Elity zwyciężyła Marta Jaskulska, jednocześnie zdobywając tytuł Mistrzyni Zrzeszenia LZS, drugie miejsce wywalczyła Daria Pikulik, a na najniższym stopniu podium stanęła Nikol Płosaj. W kategorii juniorek zwyciężyła Marta Jaskulska przed Gedraitytė Akvilė z Litwy i Viktorią Kierat z KK Ziemia Darłowska. W klasyfikacji juniorek młodszych zwyciężyła Tamara Szalińska z UKS Ratusz Maszewo, przed Olgą Wankiewicz z Copernicus Toruń i Natalią Krześlak reprezentującą LSKK Bełchatów.

3 czerwca (niedziela) JAROSŁAWIEC – XXI Edycja Pucharu Polski.
W Jarosławcu Nikol Płosaj po finiszu z trzyosobowej ucieczki wygrała wyścig ze startu wspólnego na dystansie 84,6 km, pokonując Wiktorię Pikulik z KK Ziemia Darłowska oraz Katarzynę Brewińską z Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team. Wśród juniorek zwyciężyła Marta Jaskulska, przed reprezentantką Gedraitytė Akvilė i Wiktorią Kierat z BCM Nowatex Ziemia Darłowska. W juniorkach młodszych po zwycięstwie z grupy zwycięstwo odniosła Nikola Wielowska, a tuż za nią uplasowały się Zuzanna Olejniczak oraz Olga Wankiewicz.

W klasyfikacji Mistrzostw Zrzeszenia LZS najlepszym klubem został BCM Nowatex Ziemia Darłowska, przed UKS Mróz Jedynka Kórnik i TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team. W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo zachodniopomorskie przed wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.
W ramach trzydniowych zmagań wzięło udział 259 zawodniczek i zawodników z 73 klubów z Polski, Litwy i Belgii.

Pełne wyniki na: www.rumac.pl/wyniki