Mistrzostwa Europy 2018. Marta Jaskulska z brązem !

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy rozgrywane w czeskim Brnie i Żylinie zostały rozegrane w dniach 12 – 15 lipca. W czwartek zawodniczki rozpoczęły ściganie od jazdy indywidualnej na czas. 12 kilometrowej, wymagającej trasie. Marta Jaskulska pokonała dystans w czasie 17’11”10 co dało jej trzecie miejsce i historyczny pierwsze medal szosowej imprezy w historii naszego klubu. Martę wyprzedziły Włoszka Vittoria Guazzini oraz Niemka Hannah Ludwig.
W sobotę 14 lipca dwie nasze reprezentantki Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat rywalizowały w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodniczki miały do pokonania 75,6 km, na które składało się siedem rund po 10,8 km każda. Na każdym okrążeniu zawodniczki musiały poradzić sobie z ciężkim podjazdem. Wyścig na „solo” wygrała Rosjanka Aigul Gareeva. Najlepsza z Polek Marta Jaskulska ukończyła rywalizację na 11 miejscu. Druga z naszych reprezentantek Wiktoria Kierat ukończyła rywalizację na 49 miejscu.