Mistrzostwa Europy Elity – Glasgow 2 – 7 sierpień 2018 r.

W szkockim Glasgow, w dniach 2-7.08.2018 odbywały się Mistrzostwa Europy Elity w kolarstwie torowym. W kadrze narodowej na tą ważną imprezę znalazły się trzy nasze zawodniczki: siostry Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik oraz Marlena Karwacka.
Daria i Wiktoria wystąpiły w konkurencjach średniodystansowych tj. wyścig drużynowy na 4km, omnium i madison, natomiast Marlena w konkurencjach sprinterskich tj. sprint drużynowy, sprint.
W wyścigu drużynowym nasze zawodniczki wspólnie z koleżankami z kadry ustanowiły nowy rekord Polski i ostatecznie zajęły czwarte miejsce ulegając reprezentantką Niemiec w walce o brązowy medal.
W OMNIUM, czyli wieloboju torowym Daria zakończyła zmagania na 6 pozycji, natomiast w medisonie siostry Pikulik zakończyły rywalizację na 9 pozycji.
Marlena Karwacka startująca wspólnie z Urszulą Łoś w sprincie drużynowym pobiły rekord Polski i zakończyły rywalizację w najlepszej ósemce na świecie. W sprincie indywidualnym Marlena została sklasyfikowana na 11 pozycji.
Mistrzostwa Europy Elity były niezwykle ważną imprezą, ponieważ od tej imprezy rozpoczęły się kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Zdobyte miejsca dały naszym reprezentantkom pierwsze punkty kwalifikacyjne w drodze do TOKIO 2020.