Mistrzostwa Świata juniorów w Aigle – 15 – 19 sierpnia 2018 r.

W szwajcarskim Aigle, w dniach 15 – 19.08.2018 odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w kolarstwie torowym. W kadrze narodowej na tą imprezę znalazły się cztery nasze zawodniczki: Marta Jaskulska, Wiktoria Kierat, Nikola Sibiak oraz Nikola Seremak – pierwszoroczna juniorka.
Piękny ale spodziewany finał pierwszego dnia Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. Srebrny medal wywalczyła Marta Jaskulska w scretchu, a Nikola Seremak i Nikola Sibiak wywalczyły brązowe medale w sprincie drużynowym.
W drugim dniu mistrzostw rozegrany został wyścig drużynowy na dochodzeniw, w którym reprezentacja Polski z naszymi zawodniczkami w składzie tj. Martą Jaskulską i Wiktorią Kierat zajęły ósme miejsce. Na siódmej pozycji rywalizację w sprincie zakończyła Nikola Seremak bijąc rekord życiowy, a Nikola Sibiak awansowała do najlepszej czwórki na świecie i o medal walczyła w dniu kolejnym.

Trzeci dzień mistrzostw to niesamowite emocje i wspaniałe wyniki! Dwa medale po niesamowitej walce, po wielu przeciwieństwach losu i ogromnych dramatach pokazując wielkie serce do walki wywalczyły: brązowy medal w sprincie Nikola Sibiak i brązowy medal w omnium Marta Jaskulska. Oba medale zostały wywalczone w konkurencjach olimpijskich!

Czwarty dzień mistrzostw to kolejny sukces Nikoli Sibiak, która zdobywa Vice Mistrzostwo Świata w keirinie ! Podczas całego dnia zmagań pewnie przeszła eliminacje i półfinały, po czym brawurowym atakiem w finale zdobywa srebro!
Ponadto w wyścigu medison, czyli wyścigu parami Wiktoria Kierat i Marta Jaskulska kończą rywalizację na bardzo dobrym 6 miejscu. Trzeba przyznać, że dziewczyny pokazały ogromna wolę walki , wielki charakter i ambicję. Brawo !!!!