Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym – Aigle 21 – 26 sierpnia 2018 r.

Jeszcze nie opadły emocje po Mistrzostwach Świata a już międzynarodowa federacja kolarska zafundowała nam kolejne emocje. W dniach 21 – 26 sierpnia w szwajcarskim Aigle odbywały się Mistrzostwa Starego Kontynentu. O medale i koszulkę najlepszych w Europie rywalizowały juniorki i młodzieżowcy. W składzie Reprezentacji Polski było 6 naszych zawodniczek.
Młodzieżowcy:
– Marlena Karwacka – konkurencje sprinterskie,
– Wiktoria Pikulik – konkurencje średniodystansowe.
Juniorki:
– Nikola Sibiak – konkurencje sprinterskie,
– Nikola Seremak – konkurencje sprinterskie,
– Marta Jaskulska – konkurencje średniodystansowe,
– Wiktoria Kierat – konkurencje średniodystansowe.
W pierwszym dniu mistrzostw Nikola Sibiak zdobyła brązowy medal w sprincie drużynowym juniorek. Nikola jechała ze swoją koleżanką z kadry Pauliną Petri ( Społem Łódź ).
Drugiego dnia nasze zawodniczki wywalczyły dwa medale Mistrzostw Europy. Ten najcenniejszy złoty i tytuł Mistrzyni Europy zdobyła Marlena Karwacka w sprincie drużynowym do lat 23. Tytuł zdobyła z koleżanką z kadry Julita Jagodzińską (Tarnovia Tarnowo Podgórne).
Na podium stanęła również Marta Jaskulska zdobywając brązowy medal torowych Mistrzostw Europy juniorek w wyścigu eliminacyjnym.
Ponadto 4-te miejsce w wyścigu drużynowym na 4 km zajęła nasza Wiktoria Kierat która jechała z koleżankami z kadry Oliwią Majewską, Wiktorią Polak i Julią Kowalską.
W kolejnym dniu Mistrzostw Nikola Sibiak zdobywa medal w sprincie indywidualnym, stając na najniższym stopniu podium. Nikola Seremak kończy rywalizację na szóstej pozycji.
Wiktoria Pikulik wraz z koleżankami piąta w wyścigu drużynowym na 4 km do 23 lat .
Bardzo długi czwarty dzień torowych Mistrzostw Europy. Dzień zakończony sukcesem.
Brązowy medal Mistrzostw Europy w kolarskim wieloboju, czyli Omnium juniorek wywalczyła Marta Jaskulska. W wyścigu na 500 metrów 7me miejsce zajęła Nikola Seremak .
W przedostatnim piątym dniu torowych Mistrzostw Europy startowały trzy nasze zawodniczki. Ponownie ze znakomitej strony pokazała się Marta Jaskulska zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy juniorek w wyścigu punktowym !
Po całodniowych zmaganiach w Omnium do 23 lat przyszedł czas na finałowy wyścig punktowy gdzie fantastycznie spisywała się Wiktoria Pikulik gdzie praktycznie do ostatniego finiszu była w grze o medale. Ostatecznie skończyła Omnium na 6 tej pozycji ale to jaki pokazała charakter i wolę walki budzi ogromny szacunek. Nikola Sibiak w keirinie juniorek zajmuje 5 te miejsce !
Podsumowując start naszych zawodniczek w tegorocznych torowych Mistrzostwa Europy i Świata wypadł niezwykle okazale. Na imprezach rozgrywanych w Szwajcarskim Aigle nasze zawodniczki zdobyły: 1 złoty medal, 2 srebrne medale i 8 brązowych medali.