Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym – Pruszków 19 – 21 maja 2018

Dzień pierwszy:
Udany pierwszy dzień torowych Mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki zdobyły 4 medale : sprint drużynowy juniorek: Mistrzynie Polski Nikola Sibiak i Nikola Seremak ze znakomitym czasem 34.8, brąz dla Marty Jaskulskiej i Wiktorii Kierat. W tej samej konkurencji w kat do 23 lat srebro dla Marleny Karwackiej i Darii Pikulik , 8me Wiktoria Pikulik i Ola Kowalska .
W wyścigu drużynowym na 4km złoty medal dla naszych juniorek w składzie Marta Jaskulska, Seremak Nikola, Średzińska Agata i Wiktoria Kierat! W tej samej konkurencji w kat do 23 lat 4te miejsce drużyny w składzie Daria i Wiktoria Pikulik, Ola Kowalska i Makarewicz Katarzyna .

Dzień drugi:
To był długi, trudny drugi dzień torowych Mistrzostw Polski. Zawody skończyliśmy około godziny 24 ale warto było czekać . Daria Pikulik została Mistrzynią Polski w omnium olimpijskim a Wiktoria Pikulik zajęła także znakomite 4 te miejsce . W kategorii juniorek w tej samej konkurencji tytuł Mistrzyni Polski dla Marty Jaskulskiej, 8ma Wiktoria Kierat, 9ta Agata Średzińska. W keirinie do 23 lat brąz dla Marleny Karwackiej. W kategorii juniorek W tej samej konkurencji także znakomita postawa naszych młodych sprinterek: Nikola Sibiak Mistrzynią Polski a Nikola Seremak ze srebrnym medalem!!!
Wielkie gratulacje dla dziewczyn i podziękowania dla naszych rywalek za wspaniałą walkę!

Dzień trzeci:
Ostatni dzień torowych Mistrzostw Polski i ponownie wspaniała postawa naszych zawodniczek . Tytuł Mistrza Polski w konkurencji olimpijskiej madison w kat. Do 23 lat dla Darii i Wiktorii Pikulik a w kat juniorek tytuł Mistrzyń Polski dla Marty Jaskulskiej i Wiktorii Kierat !!! Sprinterki także spisały się na medal. W sprincie w kat do 23 lat srebro po zaciętej walce dla Marleny Karwackiej , a w juniorkach kolejny tytuł Mistrza Polski dla Nikoli Sibiak , brąz dla Nikoli Seremak , 5 te miejsce dla Wiktorii Kierat !!!

Podsumowanie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym.
🚲 Dwie kategorie juniorki u-19 i orliczki u-23.
🚲 Zdobyliśmy 14 medali w 11 konkurencjach:
🏆 8 złotych
🏆 3 srebrne
🏆 3 brązowe

Orliczki:
Daria Pikulik 2x złoto (omnium, medison) , 1x srebro (sprint drużynowy)
Wiktoria Pikulik 1x złoto (medison)
Marlena Karwacka 2x srebro (sprint drużynowy, sprint), 1x brąz (keirin)
Katarzyna Makarewicz, Aleksandra Kowalska 4 miejsce wyścig drużynowy

Juniorki:
Nikola Sibiak 3x złoto (sprint drużynowy, sprint, keirin)
Marta Jaskulska 3x złoto (wyścig drużynowy, omnium, medison), 1x brąz (sprint drużynowy)
Nikola Seremak 2x złoto (sprint drużynowy, wyścig drużynowy), 1x srebro (keirin), 1x brąz (sprint)
Wiktoria Kierat 2x złoto (wyścig drużynowy, medison), 1x brąz (sprint drużynowy)
Agata Średzińska 1z złoto (wyścig drużynowy)