SPORTOWE PODSUMOWANIE 2018 roku w województwie zachodniopomorskim. 7 wyróżnień dla naszego klubu!!!

Rok 2018 był bogaty w wyniki sportowe za wyniki i medale na arenach międzynarodowych ponownie zostały zauważone przez Urząd Marszałkowski. Wyróżniono najlepszych sportowców i trenerów ubiegłego roku. Łącznie 50 osób, w tym 29 zawodników i 21 trenerów. Wyróżnienia otrzymały 4 zawodniczki i 2 trenerów Ziemi Darłowskiej. Wyróżnień dokonywali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgied Geblewicz i vice Marszałek Jarosław Rzepa. Ponadto Klub Kolarski Ziemia Darłowska z rąk Marszałka otrzymał puchar za 4 miejsce w województwie w klasyfikacji sportu młodzieżowego we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Nagrody otrzymały:

  • Marlena Karwacka Młodzieżowa Mistrzyni Europy w sprincie drużynowym
  • Nikola Sibiak pięciokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy juniorek w konkurencjach sprinterskich
  • Marta Jaskulska sześciokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy juniorek w konkurencjach średniodystansowych i kolarstwie szosowym juniorek
  • Nikola Seremak medalistka Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym juniorek
  • Trenerzy Marcin Adamów i Artur Szarycz. Puchar dla klubu odebrał Prezes Zarządu Eugeniusz Adamów.

Klub Kolarski Ziemia Darłowska składa serdeczne gratulacje dla nagrodzonych oraz wyrazy podziękowań dla Urzędu Marszałkowskiego.

DZIĘKUJEMY